Vďaka svojej ľudskosti a úprimnosti sa naša baristka Zuzka stáva takou dušičkou našej kaviarne. Rada nosí do práce kvety a domáce ríbezle. Snaží sa rozdávať úsmev a pochopenie a podľa Vášho názoru sa s ňou cítite vždy dobre. Posvieťme si na Zuzku trošku bližšie….

Zuzka Martonova

1. Pred pár dňami si nám do kaviarne doniesla nádherné slnečnice, len tak pre radosť. Sú to tvoje obľúbené kvety? Ak áno, tak prečo zrovna slnečnice?

 Sú moje obľúbené, tak ako aj všetky ostatné kvety. V záhradke dostatočne nevynikli, preto som ich zobrala k nám, kde úplne rozjasnili miestnosť. Najradšej mám však tulipány, ktoré podľa môjho názoru stelesňujú známe “v jednoduchosti je krása”.

2. Na zákazníkov pôsobíš veľmi milo a príjemne. Kde získavaš svoj pokoj a usmievavý prístup k životu? Nevytočili ťa ešte zákazníci ani jedenkrát?

 Možno je to preto, že mám ľudí celkom rada. Každý z nás máva horšie a lepšie dni a viem, že mne úsmev a milý prístup v tých horších časoch veľmi pomáha, preto oplácam ďalej. To je to najmenej. Odkedy pracujem “u Sládkoviča”, nestalo sa mi ani raz, že by ma niekto vytočil, ja sa len tak nenechám! 😉

3. Keby teraz na Mierovom námestí rozdávali dovolenky v prírode a dovolenky pri mori, ktorú z nich by si si vybrala?… a samozrejme tiež, prečo?

More je pre mňa tiež súčasťou prírody, ale ak myslíme na turistiku niekde v lese, vybrala by som si tú. Ideálna dovolenka by však bola tráviť celý deň v horách a večer zaspávať pri pokojných zvukoch mora. Budú rozdávať aj také? :)

4. Čo ťa na práci u Sládkoviča najviac baví? Je to latte art, kontakt s ľuďmi, alebo skôr tá kaviarňová atmosféra? Či niečo úplne iné?

Najviac  ma baví komunikácia s ľuďmi, fascinuje ma príprava kávy a jej zložitý príbeh, kým príde k zákazníkovi a milujem tú pohodovú atmosféru, ktorá v kaviarničke dominuje. Keď pracujem a niekto sa rozhodne, že si u nás zahrá na klavíri, je to pre mňa bonus naviac.

5. Keby by si si mala v piatok večer po “šichte” vybrať niečo z nášho nápojoveho lístka, čo by to bolo?

 Jednoznačne Jablčnô, to si ma získalo. :)

 

0 Comments

Write a Comment